Středeční dopoledne patřilo opět atletům. Na stadionu FK Brušperk se za téměř dokonalého atletického počasí konaly atletické závody škol z povodí Ondřejnice. Žáci mohli poměřit své dovednosti ve 4 disciplínách. Konkrétně běh 60m, skok daleký, hod a vytrvalostní běh. Celkem zde závodilo 7 základních škol. V konečném pořadí jsme i díky „kopci smůly“ ve vytrvalosti (nevolnost, podkopnutí soupeřem, vyzutá bota,…) obsadili 3.místo. Pouhý bod za ZŠ Starou Vsí nad Ondřejnicí. Z vítězství se radovali domácí. Konečné pořadí:

Atletika někdy nabízí také příběhy:

Jedním z nich je „zmrtvýchvstání“ Šimona Tončíka, který na 60m sprintu zakopl na startu, spadl, přesto zabral a nakonec obsadil mezi 14 účastníky neskutečné 4.místo pouhou setinu na bednu.

Velkým sběratelem bodů pro školu se stala Martina Šrubařová. Přesto byla smolařem dne, kdy se třikrát umístila na nepopulárním 4. bramborovém místě a pokaždé pouze těsně chybělo k medaili (7 cm u skoku, 7 cm v hodu a 0,01 sekundy v běhu!!!).

Školu reprezentovali:

1. ročník – Vaverková Stela, Šrubařová Martina, Vyviál Sofia, Král Kamil, Žídek Jakub, Marunič Tomáš, Pavlík Kryštof a Holub Jiří
  2. ročník – Toflová Barbora, Střálková Sára, Kociánová Daniela, Najdeková Adéla, Sochová Amálie, Lesniak Sebastian, Holub Tadeáš, Červenka David, Opěla David, Vlášek Zdeněk
  3. ročník – Ulčáková Julie, Čajánková Liliana, Eliášová Nela, Rozehnalová Karolína, Závodná Barbora, Krpec Přemysl, Kuch Kristián, Dudek Matěj
  4. ročník – Matušová Tereza, Maruničová Adéla, Sobková Vendula, Krpcová Klára, Filipová Barbora, Šrubař Matěj, Tončík Šimon, Škrobal Marek, Skýba Lukáš, Kresta Filip, Juřica Vojtěch